ROZHOVOR pre Humenne24.sk nielen o filme, ale aj o mojej práci

03.10.2019

Ak sledujete moju tvorbu, určite ste zaregistrovali film Otvor, ktorý sme natočili v júli 2019 spolu s Nikolou Čabákovou. Články o filme ste mohli vidieť na stránkach Fun rádia a Naše Humenné.sk . 

Pre stránku Humenne.dnes24.sk som poskytol rozhovor nieleno filme ale aj o mojej tvorbe. 


Pár dní po zverejnení vášho krátkeho filmu na Youtube má už tisíce zhliadnutí. Čakali ste takéto čísla?
Pravdupovediac sme žiadne očakávania nemali, ale keby mi niekto povedal, že za necelé 2 týždne bude mať film viac ako 12 000 videní, tak by som tomu neveril. Sme veľmi radi, že sa film dostal k toľkým ľuďom, nie len vďaka Youtube ale aj vďaka humenskému a michalovskému kinu kde nám film premietali.

Ako vlastne vznikla myšlienka natočiť tento krátky film?
Celkom jednoducho. Myšlienku som dostal ja a preto som oslovil kamarátku Nikolu Čabákovú, ktorá sa tiež venuje videoprodukcii a fotografovaniu, či by do toho šla so mnou. Veľmi rýchlo sme sa dohodli a začali na tom pracovať.

Plánujete aj ďalšie podobné diela?
Určite plánujem tvoriť ďalej, pretože ma to baví. Už ma oslovil jeden človek a dohodli sme sa na natočení ďalšieho filmu. Ak všetko pôjde podľa plánu, tak na ďalší rok by mal byť ďalší film. Nebránim sa žiadnemu nápadu a spolupráci. Nezáleží mi na tom, či video bude mať 2 minúty alebo 1 hodinu. Záleží mi na tom, aby to bolo dobré, kvalitné a aby to ľudí zaujalo.

Dominik, natáčate aj videoklipy, robíte lyrics videá, promo videá... Ktorá z týchto aktivít vás najviac baví?
Najviac ma baví, keď do tvorby môžem dať čo najviac zo seba. Ideálne - natáčanie, strih, postprodukcia. A to sa využíva pri tvorbe videoklipu alebo filmu. Pri lyrics videách využívam iba postprodukciu, čiže len prácu s počítačom.

Taktiež sa venujete urbexu. Môžete čitateľom vysvetliť, o čo ide?
Urbex by sa dalo preložiť ako preskúmavanie opustených budov. Druh týchto videí ma úspech, pretože niekedy je naozaj zaujímavé sledovať miesta s tak zvláštnou atmosférou. Ľudí to láka a o to viac ak ide o miesto, na ktoré majú sledovatelia nejaké osobné spomienky z čias, keď to tam ešte nebolo opustené.